Anasayfa Tarım Makineleri Ceviz Kıracağı: Tüm Modeller En İyi Fiyatlarla

Ceviz Kıracağı: Tüm Modeller En İyi Fiyatlarla

3
Ceviz Kıracağı
Ceviz Kıracağı

Ceviz Kıracağı

Ceviz kıracağı ve ceviz kırma makinesi bugüne kadar dünya çapında birçok girişimci ve imalatçı firma tarafından değişik modellerde üretilip geliştirilerek, insanoğlunun kullanımına sunuldu.

Ülkemizde ise ceviz kıracağı ve ceviz kırma makinelerini evler, orta ölçekli ve büyük çaptaki işletmeler tercih etmektedir. Özellikle ceviz kırma makinelerinin ceviz içini çok kullanan pastaneler, baklavacılar, toptancılar ve kuruyemişçiler gibi meslek grupları açısından  önemi  çok daha büyüktür.

Ceviz kırma makinası almaya karar verdiyseniz eğer, kolay ceviz kırmak için pek çok farklı tasarım ve değişik fiyat aralığının sizleri beklediğini söyleyebilirim.

Ceviz kıracağı başlıklı bu yazımda daha önce kaleme aldığım Chandler ceviz, Fernor ceviz, Howard ceviz, Kara ceviz ve Ceviz ağacının altında neden oturulmaz? konular gibi büyük ceviz tablosunun bir parçası niteliğindedir.

Fakat öncesinde okumanızda yarar olduğuna inandığım ceviz kurutma hakkında aradığınız her neyse bulacağınıza garanti verdiğim ceviz kurutma makineleri yazıma göz atmanızı  kesinlikle  öneririm!

Ceviz Kırma Makineleri
Ceviz Kırma Makineleri
Ceviz kırma makineleri hakkında  her şeye  değinmeye çalıştığım araştırma makalemde ceviz kıracakları (ceviz kırma aletleri ya da diğer bir ifadeyle ceviz kırma aparatı), ceviz ayıklama makinası, ceviz kırıcı olarak üretilen aletlerde kullanılan malzemeler, elektrikli ceviz kırma makinesi ve ceviz kırma makinası fiyatları gibi pek çok detay sizleri bekliyor.

Ceviz Ayıklama Makinası

Ceviz ayıklama makinası ve kaliteli ceviz kıracağı olarak birden çok seçeneğin olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, ceviz kırma ayıklama makinesi denilince piyasada basit (ev tipi ceviz kırma makinesi) ve profesyonel ceviz kırma makinelerinin olduğunu  biliyor musunuz? 

Hadi gelin  birlikte göz atalım! 

Ceviz Kırma Aletleri

Ceviz Kırma Aletleri
Ceviz Kırma Aletleri

Türkiye şartlarında manuel kullanılabilecek ceviz kıracağı çeşitleri, elektrikle çalışan sade ceviz kırma aparatları ve otomatik ceviz kırma makinelerini tedarik etmek  oldukça kolay. 

Ceviz kıracağı modelleri farklı çap ve ebatlarda, değişik malzemelerle (metal, döküm, demir, çelik, plastik, pirinç, tahta vs.) üretilerek insanların yararlanması için piyasada satılmaktadır.

Ceviz Kırma Aparatları
Ceviz Kırma Aparatları

Ceviz kırıcı olarak ahşap ceviz kıracağı, yaylı ceviz kıracağı, antika ceviz kıracağı ve ceviz kırma makinesi ev tipi gibi modellerde mevcut.

Bunlardan biri olan ve son yıllarda kullanımı yaygınlaşan; kolu çevirerek çalışan, taşıması kolay ev tipi kırıcı modeli ise ayarlanabilir özelliktedir.

Kıracağınız cevizin boyutuna göre boşluğu daraltıp genişletebilirsiniz. Böylelikle her kalibredeki cevizi (Fernette ceviz, Ronde ceviz, Franquette ceviz, Pedro ceviz vs.) birkaç ayarlama ile  rahatlıkla  kırabilirsiniz.

Ceviz Ayıklama Makinası
Ceviz Ayıklama Makinası

Kısacası ceviz kıracağı makinesine ihtiyacınız varsa ve kolay ceviz kırmak istiyorsanız seçeneğiniz oldukça geniş.

Elektrikli Ceviz Kırma Makinesi

Elektrikli Ceviz Kırma Makinesi
Elektrikli Ceviz Kırma Makinesi

Elektrikli ceviz kırma makineleri kullanarak, saatte 350 ila 1000 kg arasında cevizi kullanılacak makinenin motor gücüne bağlı olarak kabuğundan ayırabilirsiniz.

Ceviz kırma makineleri ceviz içlerini yağlandırmadan %98’e kadar kelebek şeklinde kabuğundan ayırabilir. Bu oranın yakalanmasında kırılacak cevizlerin  kalibre  yani boyutuna göre sınıflandırılması büyük paya sahiptir.

Ceviz kırma makinası elektrikli ve ceviz kırma makinası sanayi tipi modelleri elbette işinizi kolaylaştıracak, zamandan kazanmanızı sağlayacak cihazlardır. Şirketleşmek, ceviz kırma ve paketleme tesisi kurmak isteyen yatırımcılar için elektrikli profesyonel makinalarla çalışmak akıllı bir başlangıç olacaktır.

Ceviz Kırma Makinesi

Ceviz kırma makinesini o kadar çok üreten ve ticari amaçla satışa çıkaran var ki, hepsindeki amaç ceviz içini  bütün (horoz)  veya  yarım (kelebek/iki parça)  şeklinde çıkartmaktır.

Ceviz Kırma Makinesi
Ceviz Kırma Makinesi

Sizde ceviz kırma makinası nasıl çalışır? Ceviz kırma makinası videoları izlemek istiyorum diyorsanız YouTube‘dan yararlanabilirsiniz.

Ceviz Kırma Makinesi Fiyatları

Ceviz kırma makinası fiyatı ya da ceviz kıracağı fiyatları için her gün yüzbinlerce insanın alışveriş yaptığı e-ticaret sitelerini inceleyebilirsiniz.  En güncel  ceviz kabuğu kırma makinesi fiyatları için Gittigidiyor gibi online sayfalara bakmanız yeterli olacaktır.

Sonuç olarak, ceviz kırmak için birçok yöntem ve mekanik parçadan yararlanılabilir. Önemli olan en az zayiatta, maksimum horoz veya kelebek içi elde etmektir. Ceviz kırma makinelerinin üretilmesindeki temel amacın zamandan kazanmak ve hasat sonrasında da maksimum kaliteye ulaşmak olduğu unutulmamalıdır.

Umarım, makalem sizin için yararlı olmuştur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal alanlarda paylaşarak gösterebilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir

Ceviz Gölgesinde Neden Oturulmaz? Ceviz Kurutma Makinaları

Önceki KonuCeviz Kurutma Makineleri: Cazip Fiyatlarla Kolay Hasat
Sonraki KonuAba Ne Demek? Aba Nedir? (A’dan Z’ye) Dev Rehber

3 YORUM

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!