Anasayfa Hakkımda

Hakkımda

Hakkımda
Hakkımda

Hakkımda anlatılacak çok şey var elbette. Pek tabi yazılarını okuduğunuz adam kimdir? Ne işler yapmıştır? diye merak edenlerde olmuştur aranızda.

Özetle, teorik ve pratik bilgileri büyük ölçüde harmanlayıp aktarmaya çalışan Ziraat Yüksek Mühendisi‘yim.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Öğrencilik yıllarımda yaz döneminde İngiliz menşeli bir firmanın KKTC’de bulunan üssünde gönüllü staj ve bir sonraki yıl İspanya Malaga Araştırma Enstitüsünde zorunlu stajımı yaptım.

İtalya Bari Üniversitesi tarafından master eğitimine kabul edildim ama Türkiye de kalarak yüksek lisans eğitimimi olması gerekenden altı ay kadar daha kısa sürede bitirdim.

Beş yıl kadar mühendis ve yönetici olarak çalıştığım özel sektör maceramı noktalayarak, kendi çiftliğimizde çalışmalarıma devam ediyorum.

Peki, Türkiye’nin En etkili Tarım Blogu tarimmemleketi.com nasıl oluştu ve insanlar tarafından neden bu kadar benimsendi!

Her şey üniversite yıllarımda yerel bazı haber sitelerinde tarım köşe yazarlığı ve röportajlar yaparak tarıma olan sevdamı başka bir boyuta taşımamla başladı. Zaman içinde bu sevgi, haftalık ve aylık çıkan tarım eklerinde yazılarıma yer verilmesiyle birlikte daha da arttı.

Nihayetinde, naçizane kendini geliştirmeye adamış bir ömrün birikimleri, beni bu blogu kurmaya yönlendirdi.

Paylaşmanın hayatlar değiştirebileceğine inanan, bireysel kazanımların ise unutulmaya mahkum olduğunu bilen birisi olarak, tarımsal konulardaki bilgi ve incelemelerimi insanlara ulaştırmayı şiar edindim.

 “Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir”  bakış açısıyla yol almaya çalışırken, gerek yurtdışı gerek yurtiçindeki tecrübelerimi memleketimin insanlarıyla paylaşmak benim için en kutsi görev olacaktır.

Peki, içeriklerimi nasıl oluşturuyorum? Herhangi bir konuda yazmaya karar vermeden önce internet ortamında o konu ile ilgili aylık aratılma hacimlerine bakıyorum. Yani insanımızın bahse konu olacak yazıya ihtiyacı var mı yok mu? diye.

Cevap evet ise, bende SEO (arama motoru optimizasyonu) kurallarına göre büyük bir özveri ile yorumlanmayı hak eden yayınlar sunabilmek için tüm gereksinimleri karşılamaya gayret ediyorum.

Makalelerimi hazırlarken, konulara çok yönlü yaklaşıp büyük bir titizlikle oluşturuyorum ki en iyi şekilde yararlanmanızı amaçlıyorum.

Gerekli araştırmalar ve deneyimlerim dahilinde sizler için eşsiz içerikler hazırlamaya devam edeceğim. Sayfamda paylaştığım birbirinden değerli yazılarımı okudukça “dünyalar sizin olacak”

Merak ettiğiniz bir şeyler olursa ya da  reklam  verme gibi düşünceniz varsa bana tarimmemleketi@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Levent ATMACA
Ziraat Yüksek Mühendisi