1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı: 2024 (Güncel) Maliyetleri Ne Kadar?

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı
1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı

1 dönüm arsa tel örgü fiyatı araştırması yapanlar için yeni bir maliyet yazısıyla daha karşınızdayım.

Son yıllarda yaşanan hızlı enflasyon artışı arsa tel çevirme maliyeti için fiyat takibini de  önemli  hale getirdi.

Yetiştiricilik yapan, geçimini topraktan sağlayan üreticilerimiz için tarla etrafı çevirme maliyeti ne kadar tutar diye hesaplayarak sitemizden paylaşmak istedik.

Bu içeriğimizde bahçeye tel çekme fiyatları ile birlikte bahçe beton direk fiyatları da incelenerek  detaylı  bir şeklide anlatılmaya çalışıldı.

Biz bu içeriği hazırlarken çok keyif aldık, okurken sizlerin de keyif alacağını umuyoruz!

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı

1 dönüm arsa tel örgü fiyatı 2024 piyasası için bugünlerde verilen fiyat teklifleri ortalama 10.000 TL ile 12.500 TL arasında değişmektedir. Unutmayın ki güncel maliyetler dönemsel azalıp artarken, farklı firmalara göre de değişkenlik gösterebilir.

1 dönüm ifadesi 1 dekar (da) yani 1000 m2 alanı ifade etmektedir. Burada açıklanan maliyetler direk aralığı 3 metre (mt) ve gergi teli 3 sıra olacak şekilde hesaplanmıştır.

Kullanılacak tel örgünün 150 santimetre (cm) yüksekliğinde 2.5 mm kalınlığında olacağı varsayılmıştır.

Gergi teli 2,50 milimetre (mm), bağlama teli ise 2,00 mm çapında tercih edilmiştir. 3 sıra dikenli tel, 240 cm eğri beton direkler, işçilik ve nakliye maliyete dahildir. Kapı kurulumu ise bu rakamların içinde yok.

1 adet çift kanatlı 4 metre uzunluğunda kapı ekletmek isterseniz 4.000 TL ya da 1 adet raylı kapı sistemi olsun isterseniz de 7.000 TL  ek ücret  ödemeniz gerekecek.

1 dekar arsa tel örgü fiyatı tel örgünün kalitesine, göz aralığına ve markasına göre farklılık göstermektedir.

4 Dönüm Arazi Tel Örgü Maliyeti

4 dönüm arazi tel örgü maliyeti 2024 piyasası için bugünlerde verilen fiyat teklifleri ortalama 40.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Bu maliyetlere kapı fiyatı dahil değildir.

Gerekli olan malzemeler 1 dönüm için kullanılacak teknik materyallerle aynı olup sadece adetleri farklılık gösterecektir.

1 Dönüm Araziye Kaç Metre Tel Gider?

1 dönüm araziye ortalama 126,5 metre örgü telinin gittiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte kullanılacak toplam beton direk sayısı 43 adet, toplam gergi teli 15,18 kilogram (kg), toplam bağlama teli ise 2,18 kg olacaktır.

10 Dönüm Tarlaya Kaç Metre Tel Gider?

10 dönüm tarlaya ortalama 400 metre örgü teli gider. Ayrıca ihtiyaç duyulan toplam beton direk sayısı 134 adet, toplam gergi teli 48 kg ve toplam bağlama teli de 6,90 kg civarında değişecektir.

Yaptığımız tarlayı telle çevirme maliyet hesaplama verileri tarlanın  kare  olduğunu düşünerek oluşturulmuştur. Geometrik ve farklı en boy uzunluklarına sahip arazilerde maliyetler kesinlikle farklılık gösterecektir.

Bu hesaplamalarla arsa, bahçe ve tarla için gerekli olan tel miktarları ve beton direk sayıları yaklaşık olarak çıkarılmıştır. Açıklanan bilgilerden ticari bir sorumluluk kabul edilmez, tarafımızı bağlayıcı değildir.

Bahçe Beton Direkleri Fiyatları

Bahçeye tel çekme fiyatları belirlenirken önemli bir maliyet olan beton bahçe direği fiyatları da girdi olarak müşteriye yansıtılacaktır.

Beton direkli tel çit fiyat hesaplama yapmak adına güncel beton direk fiyatlarına da değinmek gerekir.  KDV hariç  bahçe beton direklerinin ortalama satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir:

Bahçe Beton DirekleriFiyatı (Adet)
200 cm Düz Beton Direk Fiyatları80,00 ₺
240 cm Eğri Beton Direk Fiyatları85,00 ₺
290 cm Eğri Beton Direk Fiyatları170,00 ₺

(Bahçe Beton Direk Fiyatları)

Genel olarak tarlayı telle çevirme maliyeti hesaplanırken ilk olarak aşağıdaki adımlar izlenir:

Tarlanın eni ve boyu ölçülür ardından istediğiniz tel örgünün yüksekliği de öğrenilerek metrekare cinsinden maliyet çıkarılır. İşçilik giderleri ve arazinin tel örgü firmasına uzaklığı belirlenerek gerekli yatırım bütçesi ana hatlarıyla hesaplanmış olur.

1 dönüm arsanın tel örgü fiyatlarının belirlenmesinde kullanılacak tellerin ebatları ve kalınlıkları da büyük rol oynar.

Diğer hayati hususlar ise beton direklerinin yüksekliklerinin kaç santimetre olacağı, kaç kapının monte edileceği ve tel örgünün üzerine güvenlik telinin yani dikenli telin çekilip çekilmeyeceği şeklinde sıralanabilir.

Tarlayı telle çevirme maliyeti saydığımız tüm kriterlere göre aşağı ya da yukarı yönlü değişiklik gösterecektir.

Diğer güncel maliyetler ile ilgili içeriklerimizi tarimmemleketi.com ana sayfasından inceleyebilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir

Zeytinyağı Fabrikası Kurulum Maliyeti 1 Dönüm Damla Sulama Maliyeti Tavuk Çiftliği Maliyeti 1 Dönüm Güneş Enerjisi Maliyeti

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!