Mısır Flake Fiyatları: 2024 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

Mısır Flake Fiyatları
Mısır Flake Fiyatları

Mısır flake fiyatları hayvancılıkla uğraşan dostlarımızın yakından takip ettiği önemli konulardan biri olmuştur.

Hayvan beslemede özellikle süt sığırcılığı yapan işletmelerde sıklıkla kullanılan mısır flake piyasasını sizler için inceledik.

Mısır Flake Fiyatları

40 kiloluk bir çuval mısır flakenin 2024 fiyatları bugünlerde 410 TL ile 425 TL arasında değişmektedir. Mısır flake ton fiyatı ise ortalama 10.500 TL dir.

Mısır flake fiyatı piyasadaki arz ve talebe, mısırın kalitesine, üretim maliyetlerine ve rekabet koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Mısır flake piyasasını etkileyen bir diğer faktör de döviz kurlarıdır. Döviz kurlarındaki dalgalanmalar, mısırın ithalat ve ihracatını etkileyerek fiyatlara yansımaktadır.

Mısır flake, mısırın özel bir işlemle kurutulması ve ezilmesiyle elde edilen bir üründür.

Mısır flake besleyici, lezzetli ve alternatif bir yem olarak süt hayvanlarının beslenmesinde tercih edilmektedir.

Mısır taneleri yem fabrikalarında uygun sıcaklıkta işlenerek flake haline getirilir ve mısırın hayvan tarafından sindiriminin %98 lere kadar çıkması sağlanır. Böylelikle süt veriminde %10-15 civarında bir artış sağlanır.

Hayvanın beslenmesinde kuru madde oranı artacağı için süt verimi, süt proteini ve süt yağında kalite ile birlikte miktarda da artış gözlemlenir.

Mısır flake tüketen hayvanlarda döl ve kızgınlık kontrolü kolay yapılır. Hayvanlarda görülen ishal, yem yememe gibi sorunlar mısır flake ile önlenir.

Yüksek enerji besin değeri sayesinde beside canlı ağırlık artışı sağlar ve buzağılarda hızlı büyümeye olanak verir. Asidoz riskini ise en aza indirir.

Günlük ortalama hayvan başına 3-5 kg arasında verilebilir.

 UYARI:  tarimmemleketi.com da paylaşılan satış fiyatları bilgilendirme amaçlı olup ticari bir geçerliliği yoktur. Aksi iddia edilemez ve hiçbir şekilde hak talebinde bulunulamaz.

# İlginizi Çekebilir

Mısır Silaj Fiyatları Arpa Flake Fiyatları Saman Fiyatları Pancar Küspesi Fiyatları

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!