Nohut Fiyatları: 2023 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

0
Nohut Fiyatları
Nohut Fiyatları

Nohut fiyatları ile ilgili bu içeriğimizde güncel nohut fiyatları ve nohut toptan fiyatını inceleyeceğiz.

Nohut, tüketimi  çok fazla  olan bakliyatlar arasında yer aldığı için nohut kg fiyatı da şimdiye kadar sürekli araştırılmıştır.

Nohut fiyatı üzerine oluşturduğumuz  kapsamlı  yazımızla sizlere yardımcı olmayı umuyoruz.

Hazırsak hadi başlayalım o zaman!

Nohut Fiyatları

Nohut fiyatları 2023 yılı boyunca değişiklik gösterse de nohut bugünlerde ticaret borsalarında 28,00 TL ile 35,50 TL arasında satılmaktadır. Bu rakamlar güncel 1 kg nohut fiyatı olup kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Paylaştığımız kuru nohut fiyatları ticaret borsalarında gerçekleşen alım satımlara göre düzenlenmektedir. 1 kilo nohut fiyatı serbest piyasa koşullarından dolayı bölgelere göre  farklılık  gösterebilir.

Gelelim devletin açıkladığı nohut fiyatları ne durumda. TMO nohut alım fiyatları 2023 yılı için açıklanmayarak nohutun devlet eliyle satın alınmayacağına işaret edilmiş olundu.

Haliyle nohut alım fiyatları TMO tarafından toplumla paylaşılmadığından bu yıl  maalesef  tüccarlar ve ticaret borsaları nohut piyasasını şekillendiren iki aktör olarak kaldı.

Bununla birlikte pazar ve marketlerdeki güncel kuru nohut fiyatları da aşağıdaki rakam aralıklarında etiketlenerek müşterilere sunulmaktadır:

Nohut Fiyatları En Düşük (TL) En Yüksek (TL)
1 Kg Nohut Fiyatı 30,00 ₺ 55,00 ₺
5 Kg Nohut Fiyatı 140,00 ₺ 260,00 ₺
25 Kg Nohut Fiyatı 675,00 ₺ 1300,00 ₺

(Güncel Nohut Fiyatları)

 Not:  Ticaret borsalarında gerçekleşen nohut satış fiyatları çoğu zaman zincir marketlerde satılan nohutlara göre daha yüksek kalmaktadır. Zincir marketler satış stratejisi (aksiyon) uyguladıkları için nohut fiyatlarının dalgalanma göstermesi son derece olasıdır.

Toptan nohut fiyatları 2023 piyasası ise bugünlerde 28.000 TL ile 35.500 TL arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar 1 ton nohut fiyatı olup bölgelere göre daha az ya da daha yüksek fiyattan alım satım yapılabilmektedir.

Nohut piyasası gelişmelerini  anlık  takip edebileceğiniz sayfamızdan kilo bazında perakende nohut fiyatları ile toptan nohut ton fiyatı her yönüyle sizlere aktarılmaya çalışıldı.

Sizde nohut yetiştiriciliği yapıyorsanız bölgenizdeki nohut piyasasının son durumunu bizlerle aşağıdaki yorum kısmından paylaşmak istemez misiniz?

 UYARI:  tarimmemleketi.com da yer alan fiyatlar bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitemizde belirtilen fiyatlara göre yapılan ticari işlemler tarafımızı bağlayıcı değildir, hak talebinde bulunulamaz ve aksi iddia edilemez.

# İlginizi Çekebilir

Kuru Fasulye Fiyatları Soğan Fiyatları Patates Fiyatları Mısır Fiyatları

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!