Patates Fiyatları: 2023 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

0
Patates Fiyatları
Patates Fiyatları

Patates fiyatları sadece bugün değil geçmişten beri üzerinde durulan önemli bir parametredir.

Her yıl patates piyasası dalgalanmalar yaşasa da son dönemlerde değeri  artarak  devam etmektedir.

Zaman zaman yazılı ve görsel basında da patates kilosu el yakıyor, son dakika patates fiyatları ne kadar? diye de haberlerin yapıldığına hep birlikte şahit olduk.

Mutfaklarımız için ayrı bir yeri olan patatesin güncel fiyatları ile birlikte değinilecek diğer alt başlıklar ise şu şekilde olacak:

  1. Pazarda Patates Fiyatları
  2. 50 Kg Patates Fiyatı
  3. Patates Toptan Fiyat Aralığı Ne Kadar? 

Patates Fiyatları

Patates fiyatları 2023 yılı boyunca değişiklik gösterse de patates bugünlerde pazarlarda 11,00 TL ile 15,00 TL arasında satılmaktadır. Bu rakamlar güncel patates kilo fiyatı olup patatesin küçük veya büyük boy olmasına göre değişmektedir.

Pazarda patates fiyatları bu şekilde olup serbest piyasa koşullarından dolayı farklılıklar görülebilir.

Her yıl kış yaklaşırken birçok hazırlık yapılarak erzaklar hazırlanır ya da satın alınarak kilerlerde bahara kadar muhafaza edilir. Patateste bu gıdalardan biri.

Çuval olarak alınacak patates fiyatları elbette  daha hesaplı  olacaktır. Kışlık patates fiyatları için her yıl sonbahar aylarında telaş başlar.

Bu yılda 1 çuval patates fiyatının yani diğer bir ifadeyle 50 kg patates fiyatının 500 TL ile 600 TL arasında olacağı öngörülmektedir.

Patates yetiştiriciliği maliyeti
https://tarimmemleketi.com/patates-yetistiriciligi

Patates Hal Fiyatları

Patates hal fiyatları ise pazar ve marketlere göre hep daha uygun olmuştur. Sebze ve meyve hallerinde güncel patates fiyatları ise bugün itibariyle aşağıdaki gibidir:

Patates Hal Fiyatları En Düşük (TL) En Yüksek (TL)
İstanbul 15,00 ₺ 18,00 ₺
Ankara 15,00 ₺ 19,00 ₺
Antalya 13,50 ₺ 18,00 ₺
Konya 11,00 ₺ 15,00 ₺
Trabzon 7,50 ₺ 20,00 ₺

(Patates Kg Fiyatı)

Patatesin Tarla Fiyatı

Patatesin tarla fiyatı 2023 piyasası bugünlerde 7,00 TL ile 12,00 TL arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar 1 kg patates fiyatı olup bölgelere göre daha az ya da daha yüksek fiyattan alım satım yapılabilmektedir.

Toptan patates fiyatları her yıl olduğu gibi bu yılda beklentilerin altında kalıp yetiştiriciyi memnun etmedi. Tarlada ilk elden satılan patates çok ucuz olup tüketiciye ulaşana kadar fiyat katlanarak artmaktadır.

Çiftçilerimizin bol kazançlı ve bereketli bir sezon geçirmesi dileğiyle…

 UYARI:  tarimmemleketi.com da yer alan fiyatlar bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitemizde belirtilen fiyatlara göre yapılan ticari işlemler tarafımızı bağlayıcı değildir, hak talebinde bulunulamaz ve aksi iddia edilemez.

# İlginizi Çekebilir

Patates Yetiştiriciliği Soğan Fiyatları Yumurta Fiyatları Nohut Fiyatları

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!