Arpa Fiyatları: 2023 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

0
Arpa Fiyatları
Arpa Fiyatları

Arpa fiyatları birçok kişi veya işletme tarafından yakın takipte tutulan bir konu olmuştur. Arpa fiyatı hakkında gelişmeleri bu yazımdan takip edebilirsiniz.

Hatta bilgisayar ve telefonunuza kısa yol ekleyerek arpa piyasası ile ilgili  yeniliklerden  haberdar olabilirsiniz.

tarimmemleketi.com da daha önce kaleme alınan mısır silaj fiyatları, yonca balya fiyatları ve saman fiyatları gibi konulara ek olarak bugün de güncel arpa fiyatlarını incelediğimiz bu yazıyı sizler için hazırladım.

Dünyada arpa fiyatları ne durumda? Türkiye de arpa fiyatları ne olur? gibi sorulara cevap bulmakla birlikte anlık arpa fiyatları için de sayfamızın tüm paydaşlara  katkı  sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Bu içeriğimde günlük arpa fiyatları dışında öğrenebileceğiniz diğer alt başlıklar ise şu şekilde olacak:

  1. Yemlik Arpa Fiyatları
  2. Serbest Piyasada Arpa Fiyatları Ne Kadar?

Arpa Fiyatları

Arpa fiyatları 2023 yılı boyunca değişiklik gösterse de arpa bugünlerde ticaret borsalarında 5,00 TL ile 6,25 TL arasında satılmaktadır. Bu rakamlar yemlik beyaz arpanın güncel kg fiyatı olup kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Aktarılan bu satış fiyatları ticaret borsalarında gerçekleşen işlemlere göre düzenlenmektedir. Arpa fiyatlarında serbest piyasa koşullarından dolayı  farklılıklar  görülebilir.

Güncel arpa fiyatları belirlenirken bölgesel faktörlerde devreye girecektir. Satış yapılacak şehir merkezi veya taşradaki esnaf sayısı ve tüccarlar arasındaki rekabet de arpa alım fiyatı için kriter olacaktır.

Arpanın kilosu kaç para? Arpa ton fiyatı ne kadar? diye merak edenler için durumu bu şekilde özetleyebiliriz.

Öte yandan ister 1 kilo arpa fiyatı olsun, ister 50 kg arpa fiyatı olsun ya da 1 ton arpa fiyatı olsun fark etmeksizin belirtiğim arpa güncel fiyatı ile kendi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Hüseyin Bey buğday tohumu (%100 Yerli)
https://tarimmemleketi.com/huseyin-bey-bugday-tohumu

Nesiller boyu çiftçilik yapan bir aileden geldiğim için bugün arpa fiyatları neymiş diye araştırma yapanlara naçizane kendi tecrübelerimizi de aktarmak isterim.

Günümüzden 10-15 yıl öncesine kadar harman zamanı arpa ve buğdayı satmadan çiftliklerimizde birçok üretici gibi bizde depolardık. Amaç arpa kilo fiyatı için  en yüksek  değerleri yakalayabilmekti.

Buğday fiyatları bugün ne kadar?
https://tarimmemleketi.com/bugday-fiyatlari

Nakite ihtiyacın olmadığı yıllarda iç piyasada stokların azaldığı ocak şubat gibi aylarda hububat satılırdı ki karlılık artırılmaya çalışılırdı. Nitekim yüksek bir arpa kg fiyatı için doğru bir stratejiydi de bu yöntem.

Ancak özellikle 2010 yılı sonrası bu düzen tam tersine dönmeye başladı. Sezon başında mahsulünü hemen satanlar daha yüksek rakamlara ulaşırken, bekletenler yani kış aylarında satanlar kardan zarar etmeye başladı.

Yağlık ayçiçeği fiyatları açıklandı mı?
https://tarimmemleketi.com/yaglik-aycicegi-fiyatlari

Bu durumda ithalatın çok büyük hatta ve hatta en büyük aktör olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek. Peki önümüzdeki yıllarda dünyada arpa fiyatları ne olur?

Dünya genelinde yaşanan salgın hastalıklar, halen devam eden Ukrayna Rusya savaşı, yükselme eğiliminde olan döviz kurları, artan maliyetler ve nüfus fiyatlarda dalgalanmalara neden olacaktır.

Kalıcı yatırımlarla üretilecek çözümler fiyat istikrarı için maksimum düzeyde önem arz edecektir. Dünya piyasasında arpa fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Türkiye de arpa fiyatları ise dünya pazarı ve devletin tarım politikalarına göre şekillenecektir.

Her yıl birçok değişkene bağlı olarak fiyatlarda hareketlilik yaşanması olası bir durum. Ancak istikrarın yakalanması adına  en büyük  aktörde devletin kendisi olacaktır.

Yulaf fiyatları bugün ne kadar?
https://tarimmemleketi.com/yulaf-fiyatlari

Çok yönlü paylaşım yapabilme adına küçük bir detay daha vermekte yarar var. Türkiye’nin tahıl ambarı Konya’da bugün arpa fiyatları ne kadar? diye çok fazla geri dönüş alıyorum.

Konya arpa fiyatları için Konya Ticaret Borsası internet sitesini inceleyerek canlı arpa fiyatları hakkında takibi anlık hafta içi her gün sağlayabilirsiniz.

Arpa kilosu kaç TL’den satılmış arpa fiyatları güncel mi değil mi? diye de bir kuşkunuz kalmamış olur.

 UYARI:  tarimmemleketi.com da yer alan fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu nedenle sitemizde belirtilen ücretlere dayalı olarak yapılan ticari işlemlerden herhangi bir hak talebinde bulunulamaz. Aksi iddia edilemez.

# İlginizi Çekebilir

Mısır Silaj Fiyatları Yonca Balya Fiyatları Saman Fiyatları Buğday Fiyatları

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!