Yulaf Fiyatları: 2023 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

3
Yulaf Fiyatları
Yulaf Fiyatları

Yulaf fiyatları bugünkü satış rakamlarıyla sizlerle paylaşılacak. Ama öncesinde yulaf hakkında biraz bilgi vermekte yarar var.

Yulaf her ne kadar hayvan yemi amacıyla yetiştirilse de yulafı insanlarında gıda olarak tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Yulaf yem olarak hayvanlara tazeyken biçilip yeşil ot şeklinde ya da sararan başakların hasat edilip kuru tanelerin verilmesiyle gerçekleştirilir.

Yulafa insanoğlunun tükettiği bir gıda olarak bakmak gerekirse, yulafın kullanım alanının  sınırlı  olduğunu söyleyerek başlayabiliriz.

Yulaf unu ile yoğrulan hamur buğday unu kullanılarak hazırlanan hamura göre daha az kabardığı için ekmek yapımında yulaf unu kullanımı oldukça azdır.

Yulaf unu daha çok lapa ya da gözleme gibi yiyeceklerin yapımında kullanılır. Yulaf taneleri ise  özellikle  besleyici değeri yüksek tahıl karışımlarına katılarak kahvaltılarda tüketilir.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan yulaf fiyatları hakkındaki açıklamalara! Hadi gelin birlikte bakalım piyasada yulaf kilogram (kg) fiyatı ne durumda, fiyatlarda hareketlilik var mı?

Yulaf Fiyatları

Yulaf fiyatları 2023 yılı boyunca değişiklik gösterse de yulaf bugünlerde ticaret borsalarında 4,65 TL ile 4,95 TL arasında satılmaktadır. Bu rakamlar 1 kg yulaf fiyatı olup kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Paylaştığımız yulaf kg fiyatları ticaret borsalarında gerçekleşen alım satımlara göre düzenlenmektedir. Yulaf kilosu için verilecek fiyatlar serbest piyasa koşullarından dolayı farklılık gösterebilir.

Yonca balya fiyatları bugün ne kadar?
https://tarimmemleketi.com/yonca-balya-fiyatlari

Diğer tüm mahsullerde olduğu gibi yulafta da verilen emekler  şüphesiz  pek çok. Bir yıl gözünüz gibi baktığınız tarlanızdan yüzünüz gülerek ayrılmak istemeniz en doğal hakkınız.

Pek çok sektör gibi tarım sektörü de fiyat konusunda inişlerle çıkışlarla dolu. Yani yulaf fiyatı konusunda istenen istikrarı yakalamak çoğu zaman güçleşebiliyor.

Mısır silaj fiyatları bugün ne kadar?
https://tarimmemleketi.com/misir-silaj-fiyatlari

Ülke genelinde bu yıl yulaf rekoltesinin yüksek olduğu haberlerini alıyoruz ve inanın mutlu oluyoruz. Dileğimiz yetiştirdiğiniz yulafınızı gönlünüzden geçen fiyatlara değerinde satabilmeniz.

Hasadınız bereketli, kazancınız bol olsun.

 UYARI:  tarimmemleketi.com da açıklanan fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Yapılacak ticari işlemler tarafımızı bağlayıcı değildir. Kişi veya kurumlar herhangi bir hak talebinde bulunulamaz. Aksi iddia edilemez.

# İlginizi Çekebilir

Mısır Fiyatları Arpa Fiyatları Saman Fiyatları Buğday Fiyatları

3 YORUM

  1. Dünyada herhalde sadece çiftçiye karşı muhalif yönetim sistemi bizde var eti ile yaptığımız sözleşmeli tarımda 8 liradan elenmiş 12 liradan sertifikalı tohum verip ekim yaptırdı gübre ve ilaç fiyatlarını yazmıyorum bile fakat devletin alım yapmadığını duyan eti 4.80 ila 4.90 fiyat açıkladı hadi hepberaber bu işin içimden çıkalım mazot 37 lira olmuş nasıl bu fiyata satıp bu işin içinden çıkalım yani benim anladığım hükümet ekimi doğrudan yasaklayamadıgı için çiftçiyi süründürüp bıraktırmak için elinden geleni yapıyor gerçi bu hükümet degilmiydi kepek ekin diyen tarım bakanı başımıza getiren

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!