Soğan Fiyatları: 2023 Güncel Piyasa (Bugün) Ne Kadar?

0
Soğan Fiyatları
Soğan Fiyatları

Soğan fiyatları konusunu ele alacağımız bu yazımızda soğan piyasasını çok yönlü irdeleyerek okurlarımıza bilgi vermeye çalışacağız.

Ülke gündemini belli aralıklarla meşgul eden patates soğan fiyatları büyük bir kitle tarafından  yakından  takip edilegelmiştir.

Tam da bu nedenle mutfak ekonomisinde önemli bir paya sahip olan patates fiyatları, yumurta fiyatları gibi başlıkları daha önce incelemiştik.

Şimdi ise soğan kilo fiyat konusunu daha da detaylandırarak güncel soğan fiyatları ile devam edelim!

Kuru soğan fiyatları pazarda ne kadar? Halde soğan fiyatı kaç TL? Toptan soğan fiyatları bu yıl yetiştiricinin yüzünü güldürür mü? Soğan kg fiyatı ve daha fazlasına hep birlikte bakacağız.

Soğan Fiyatları

Kuru soğan fiyatları 2023 yılı boyunca değişiklik gösterse de soğan kilosu bugünlerde halk pazarlarında 5,50 TL ile 8,50 TL arasında satılmaktadır. Bu rakamlar kuru soğanın güncel kg fiyatı olup iriliğine göre değişiklik göstermektedir.

Mor soğan fiyatları ise biraz daha pahalı olup sebze meyve pazarlarında 9,00 TL ile 25,00 TL aralığında değişmektedir.

Kışlık kuru soğan fiyatları da bildiğimiz kuru soğan fiyatları ile hemen hemen aynıdır. Ancak malumunuz sonbahar aylarında kışa girmeden önce kışlık soğan tedarik edilir.

Uzun bir süre tüketileceği için  genellikle  çuval olarak satın alınır. Çuval olarak alınacağı içinde kuru soğan fiyatı perakende alacağınız soğana göre daha uygun olacaktır.

Kuru Soğan Hal Fiyatları

Soğan hal fiyatları pazar ve marketlerde satılan diğer tüm gıdalar gibi hep daha hesaplı olmuştur. Sebze ve meyve hallerinde bugün güncel kuru soğan fiyatları ise aşağıdaki rakam aralıklarından işlem görmüştür:

Kuru Soğan Hal Fiyatları En Düşük (TL) En Yüksek (TL)
İstanbul 8,00 ₺ 10,00 ₺
Ankara 7,00 ₺ 10,00 ₺
İzmir 4,00 ₺ 20,00 ₺
Antalya 7,50 ₺ 10,00 ₺
Trabzon 5,00 ₺ 11,75 ₺

(Soğan Kg Fiyatı)

Soğanın Tarla Fiyatı

Soğan tarla fiyatı 2023 piyasası bugünlerde 4,00 TL ile 6,00 TL arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar 1 kg soğan fiyatı olup bölgelere göre daha az ya da daha yüksek fiyattan alım satım yapılabilmektedir.

Toptan soğan fiyatları ise bu yıl çok tutarsız olup şehirlerarasındaki fiyat makası da çok açılmış durumda. Soğan piyasası önümüzdeki günlerde  netleşecek  gibi duruyor.

Kabul görmüş soğan fiyatlarının yetiştiricimizin yüzünü güldürmesini umut ediyorum. Kazancınızın bol olduğu bereketli bir sezon geçirmeniz dileğiyle.

 UYARI:  tarimmemleketi.com da yer alan fiyatlar bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitemizde belirtilen fiyatlara göre yapılan ticari işlemler tarafımızı bağlayıcı değildir, hak talebinde bulunulamaz ve aksi iddia edilemez.

# İlginizi Çekebilir

Patates Fiyatları Kuru Fasulye Fiyatları Nohut Fiyatları Yulaf Fiyatları

Yorum Yap

Yorum Bölümünü Boş Bırakamazsınız!
Adınızı Yazdığınızdan Emin Olun!